Facebook Twitter Contact

2015 MSABC All District Teams

2015 MSABC All District 1 Baseball Team

Brooks Carr Northern Garrett IF Sr

Blake Milburn Allegany CF Sr

Michael Streitbeck Mountain Ridge C/P Sr

Justin Smith Smithsburg OF/P Sr

Shinjin Shoop Williamsport IF Sr

Dalton Stewart Boonsboro IF Jr

Luke Harsh Boonsboro OF Sr

Zayne Blickenstaff Boonsboro P Sr

Ryan Brown St James School IF Jr

Mitch Wilson St James School P Jr

Riley Lazich Clear Spring OF Sr

Mike Tylicki Catoctin IF So

Kevin Gibson Middletown P Sr

Daustin Chen Middletown IF Sr

Ryan Capstick Brunswick IF/P Sr

Doug Pearl Brunswick OF Sr

Andrew Wanger Brunswick P Jr

Danny Smith Urbana SS Sr

2015 MSABC All District Number 2 Baseball Team

Name High School Position Year

Jack Ropelewski Quince Orchard SS/P 11

Kyle Chieh Quince Orchard 3B 11

Kevin Childs Quince Orchard P 12

Nick Pantos Gaithersburg 2B/P 11

Anthony Felitti Gaithersburg P 11

Bradley Sawyer Gaithersburg 1B/P 11

Trey Martinez Gaithersburg C 12

Bruce Pattishall Paint Branch P 11

Sam Stewart Paint Branch C 12

TC Conrad Paint Branch SS 12

Steven Vanderzwet Paint Branch P 12

Dwayne Thomas Paint Branch 1B 12

Jake Paholski Sherwood 2B 12

Nevin Sussman Sherwood OF 12

Jake Baldwin B-CC 2B 12

Chris Krawzcyk B-CC P 12

Josh Roberson Seneca Valley 1B/OF 12

John Ramsey Blair 1B 12

2015 MSABC All District 3  Baseball Team

Diallo Adams Bowie IF Jr

Darren Blackmon Bowie IF Sr

Nico Brooks Henry Wise OF, P Jr

Tyler Carmen Laurel P Sr

Sage Davis Bowie P Sr

Griffin Devlin Eleanor Roosevelt IF Sr

Jacob Farmer Eleanor Roosevelt OF, IF Jr

Damani Hamm C.H. Flowers IF Jr

Jairus Hampton C.H. Flowers C, OF Sr

Abraham Herrera Henry Wise IF Jr

Willie Hines Bowie IF Jr

Thomas Mason Henry Wise IF Sr

Kevin Ramirez Northwestern 1B, P Sr

Clark Reese Eleanor Roosevelt P, OF Jr

Quinn Valentich Eleanor Roosevelt 3B, P Sr

Anthony Velasquez Fairmont Heights P, IF Jr

Jacob Wade Gwynn Park OF Jr

Myles Woolfolk Henry Wise OF Jr

2015 MSABC All District 4 Baseball Team

Ljay Newsome Chopticon P Sr

David Larson McDonough 1B Jr

Brett Konzen La Plata SS Sr

CJ Hill Chopticon 3B Sr

Robbie Kidwell Chopticon C Sr

Brandon Snow Northern SS Sr

Bowen Plagge Leonardtown OF Jr

Nick Gray Chopticon OF Sr

Simeon Spruill La Plata OF Sr

Ryan Potts Northern P Sr

Bryce Rogers-Black Northern 1B Jr

Brian McCourt Huntingtown 3B Sr

Tyler Stockwell La Plata C Jr

Austin Mitchell La Plata P Sr

Jimmy Monaghan La Plata 1B Sr

Austin Ball Lackey SS Sr

Jay Hammett Chopticon SS Sr

Alex Thompson Patuxent Util Jr

2015 MSABC All District 5 Baseball Team

Sean Healy South River P SR

Tim Dold Broadneck P SR

Richard Johnson Northeast P JR

Ryan Benson Arundel P SR

Billy Albaugh Southern C SR

Sean Gaheen Broadneck 1B JR

Brendan Clark Severna Park 2B SR

David Morocco Old Mill 3B JR

Truman Thomas Southern SS SR

Kody Milton Severna Park 1B FR

Will O’Hara Arundel 2B SR

Eric Hertel Broadneck OF JR

Jesse McElree South River OF JR

DJ Biscoe Old Mill OF JR

Ethan Falsone South River OF JR

Griffin Wild Severna Park 3B SR

Dustin Gosnell Chesapeake P JR

Rob Colvin Arundel SS Jr

2015 MSABC All District 5 Howard County 

 James Cain Howard P/IF Senior

Mark Smith Mount Hebron P Senior

Jon Mierzwa Reservoir P Senior

Rohan Tilva River Hill P Senior

Garrett Southern Glenelg C Senior

Jack Barry Reservoir 3B Senior

Matt Ansaldi Mount Hebron 1B Senior

Jordan Patterson Atholton MI Senior

Casey Crawford Howard MI Junior

Joey Trapuzzano  Mount Hebron MI Senior

Quinn Mullins   Wilde Lake OF Senior

Jack Schroeder Mount Hebron OF Sophomore

Chris Wessels   Long Reach OF Senior

Cody Morris   Reservoir UT Senior

2015 MSABC All District 6 Baseball Team

Jake Sousa Dulaney IF SR

Seth Kopel Pikesville IF/P SR

Josh Benzing Perry Hall OF JR

Andrew Yu Perry Hall SS/P SR

Brent Kline Sparrows Point P SR

Jeremiah Blake Perry Hall C SR

Harris Lipinski Dulaney P SR

Garrett Day Dulaney P JR

Brady King Hereford OF SR

Stephen Palo Towson SS SR

Jake Chavis Perry Hall IF/P SR

Justin Mack Eastern Tech IF/OF SR

Brian Doyle Franklin SS JR

Brandon Frazier Sparrows Point OF SR

Robbie Mays Hereford P SR

Ian Helphenstine Franklin C SR

Alex Harrison Towson OF JR

Tyler Pusloski Perry Hall OF SR

2015 MSABC All District 7  Baseball Team

Cole Benjamin Rising Sun P Sr

Zachary VanDyke Rising Sun IF Sr

Blake Godwin Harford Tech IF Sr

Justin Smith Harford Tech P Sr

Jeff Noss Patterson Mill P Sr

Billy Benson Patterson Mill C Sr

Tom Chiasione C. Milton Wright OF Sr

Mike Nolte C. Milton Wright P Sr

Pete DeNardi C. Milton Wright C Sr

Chris Roosevelt Elkton P Sr

Jared Perry Fallston IF Sr

Bryce Logan Fallston P Soph

Owen Smith Aberdeen C Sr

J D Bruck Bel Air IF Sr

Zack Radcliff Bel Air P Soph

Luke Johnson North Harford C Sr

Sean Bowling North Harford P Sr

Scott Angstadt North Harford OF Sr

2015 MSABC All District 8 Baseball Team

Bennett, Jared Colonel Richardson P/1b 11

Johnson, Caleb Colonel Richardson P 12

Nepert, Dylan Colonel Richardson C 11

Lowe, Nathaniel Cambridge South Dorchester Of 11

Richardson, Michael Cambridge South Dorchester SS 11

Wheatley, Jack Easton P 11

Jean Charles, Mike JM Bennett OF 12

Peete, Austin Kent County SS 11

Goertzen, Jack Parkside C 12

Hilliard, La’Bron Parkside OF 12

Parsons, Hunter Parkside P/1st 12

Swanger, Dalton Parkside OF/P 12

Bednar, Zach Queen Anne INF 11

Adams, Zach Stephen Decatur C 11

Donahue, Grant Stephen Decatur P 12

Meekins, Justin Stephen Decatur INF 12

Risher, Louis St. Mich aels P/OF 12

Davis, Ben Wicomico OF/P 12

2015 MSABC All District 9 Baseball Team

Marquis Coleman Poly OF Sr

Joseph Laumann ACCE P Sr

Kevin Villanueava Digital Harbor P Jr

Brian Crowder Douglas P Sr

Kenny McGronan NAF P Sr

Jerrod Smith FAET P Sr

Richard  Vera Patterson INF Sr

Aaron Parham City INF Sr

Thomas Heck Poly INF Jr

Jeffrey London ACCE INF Sr

Chris Day Digital Harbor C Sr

Devin Funderburk City OF Sr

Ben Garlow Poly OF Jr

Devin Biggs ACCE OF Sr

Erik Exum Digital Harbor INF Sr

Max Yuhas Poly C Jr Richard Dismel ACCE C Sr

Jamar Griffin Digital Harbor OF Jr

2015 MSABC All District 10 DC Area Private School Baseball Team

Brody Cook Riverdale Baptist IF Sr

Seth Williams Riverdale Baptist IF Sr

Zech McPhearson Riverdale Baptist OF Jr

Joey Mendez Riverdale Baptist C Jr

Luis Rodriguez Riverdale Baptist P So

Chris Caulfield   Riverdale Baptist P Jr

Jack Alkire DeMatha P Sr

Andy Rozylowicz DeMatha P Sr

Andrew Keith DeMatha                OF Sr

Chase Ragsdale McNamara           OF Jr

Kyle Benjamin McNamara IF Jr

Stephen Schock Good Counsel P Sr

Matt Mervis Georgetown Prep IF/P Jr

Andrew Ashur Georgetown Prep P Sr

Charles Tsintolas The Heights C Jr

Trevor Burch St. Mary’s Ryken P Sr

Bryan Towers    St. Mary’s Ryken IF Jr

Erick Janss Avalon P Jr

2015 MSABC All District 10 Large Baltimore Private School Baseball Team

Jordan Carr          Archbishop Spalding         12      P

Taylor Blohm         Archbishop Spalding         11      P

David Harding Archbishop Spalding         11      OF

Billy Godrick         Archbishop Spalding         11     OF

Barrett Smith         Archbishop Spalding         11       IF

Nick Delp             Calvert Hall    12      P/IF

Alex Criss            Calvert Hall    12       IF

Jack Finn             Calvert Hall    12 C

Mike Finn             Calvert Hall    12 OF

John Fitzgerald     Gilman          11      IF

Jason King          Gilman          11      OF

Tim McManus Mt. St. Joe     12      OF/P

Andre Brown Mt. St. Joe   12      OF

Zac Stoll           Mt. St. Joe       11      P

Clark Clatchey Mt. St. Joe 12     OF

Tim Kutcher         John Carroll    12      OF

Matt Lozinak        John Carroll    11       C

Marty Costes Curley          12       IF

Chris Girken        Loyola          12       P/OF

Spencer Horowitz    St Paul's       11      C

Paul Dipino         McDonogh        10      IF

Alex Parker         McDonogh        10      IF

2015 MSABC All District 10 Private Small School

Skyler Morris      12    RHP      Boys Latin

Mark Lopez        10    IF      Boys Latin

Nico Marchetti    12     IF      Pallotti

Randy Bednar      10     LHP/OF  Landon

Garrett Zoukis    12     IF      Landon

Patrick Lightner  11    IF      Landon

Dylan Farnella    12    RHP     Glenelg Country

Kasey Gast        12    LHP     Annapolis Area Christian

Raffy Baumgardner 10    IF      Bullis

Ryan Brown        11    OF      St James

Mitchell Wilson   11    RHP     St James

Jack Elstner      11    RHP     Severn

Ryan Davis        12    LHP     St Mary's

Devin Patrick     12    OF      St Mary's

Max Hammond       11    IF      St Mary's

Brady O'Neil      11    C       St Mary's

Ben Rankin        11    IF      St Mary's

Stephen Pelli     9     RHP     St Mary's